| Model |
|
|---|---|
| Startpris | kr429,900 |
| Karosseritype | Hatchback |
| Verdenspremiere | torsdag 2. mai 2024 |
| Leveringsstart | september 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 553-548 km (344-341 mi) |
| WLTP-forbruk | 13,92-14,05 kWh/100km (4,5-4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 15,7-16,2 kWh/100km (4,0-3,8 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 367 km (228 mi) |
| Toppfart | 160 km/t (99 mph) |
| Toppeffekt | 170 kW (231,1 hk / 228,0 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 310 nm (228,8 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 7,1 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Bakbremsetype | Trommelbrems |
| Framskivediameter | 312 mm (12,28") |
| Bakskivediameter | trommelbremse |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | trommelbremse |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 2 (standard / Sport suspension with DCC) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng / MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær / Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær / Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Unknown |
| Adaptiv demping bak | Unknown |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 149 mm (5,87") / 149 mm (5,87") |
| Lengde | 4261 mm (167,8") |
| Høyde | 1568 mm (61,7") |
| Bredde uten speil | 1809 mm (71,2") |
| Bredde med speil | 2070 mm (81,5") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,267 / 2,36 m² (25,4 ft²) |
| Akselavstand | 2770 mm (109,1") |
| Svingradius | 10,3 meter (405,5") |
| Egenvekt | 1882 kg (4149,1 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2420 kg (5335,2 lbs) |
| Maks taklast | 0 kg (0,0 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 538 kg (1186,1 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 385 liter (13,6 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1267 liter (44,7 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 5" |
| Infotainmentskjerm | Yes 12,9" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Valgfri funksjon |
| Utstigningsvarsel | Valgfri funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 82 kWh |
| Netto batterikapasitet | 77 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 350 V |
| Batterivekt | 489 kg (1078,1 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 96s3p |
| Batteritype | Pouch |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 175 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 3 m 42 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 72,5 kW |
| Ladetid 10-100% | 59 m 46 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 69,6 kW |
| Ladetid 10-80% | 35 m 18 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 91,6 kW |
| Ladetid 10-90% | 45 m 5 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 82,0 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 3 (standard, ergoActive, Top Sport) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A, 8, 8 |
| Justering av setedybde | Standard funksjon / Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon / Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon / Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig / Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon / Standard funksjon / Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon / Standard funksjon |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig / Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer / Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon / Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 3 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
215/55R18 / 215/55R18 215/50R19 / 215/50R19 215/45R20 / 215/45R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone Climatronic:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Valgfri funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Volkswagen |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | No |