| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | onsdag 17. november 2021 |
| Leveringsstart | oktober 2023 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | 464 km (288 mi) |
| WLTP-forbruk | 15,09 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 18,33 kWh/100km(3,4 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | 231 mi (372 km) |
| EPA-forbruk | 3,3 mi/kWh (18,8 kWh/100km) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 304 km (189 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 29 kWh/100km(2,1 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 241 km (150 mi) |
| Toppfart | 188 km/t (117 mph) |
| Toppeffekt | 180 kW (244,7 hk / 241,4 bhp) (209 kW (284,2 hk / 280,3 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 386 nm (284,9 ft-lb) (386 nm (284,9 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | s (7,9 s med boost) |
| Drivtype | FWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D / L |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard Suspension) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 179 mm (7,05") |
| Lengde | 4774 mm (188,0") |
| Høyde | 1631 mm (64,2") |
| Bredde uten speil | 1982 mm (78,0") |
| Bredde med speil | mm (") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,27 / Unknown |
| Akselavstand | 2921 mm (115,0") |
| Svingradius | 11,95 meter (470,5") |
| Egenvekt | 2225 kg (4905,3 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2974 kg (6556,5 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 749 kg (1651,3 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1090 kg (2403,0 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 476 liter (16,8 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 918 liter (32,4 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | Yes 10,2" |
| Infotainmentskjerm | Yes 17,1" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Ikke tilgjengelig |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | |
| Bruttobatterikapasitet | 73 kWh |
| Netto batterikapasitet | 70 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | 386 V |
| Batterivekt | 440 kg (970,0 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 125 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 59 m 57 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 70,1 kW |
| Ladetid 10-100% | 55 m 25 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 68,2 kW |
| Ladetid 10-80% | 32 m 58 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 89,2 kW |
| Ladetid 10-90% | 44 m 16 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 75,9 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | Flytende konsoll |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 6 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 12 |
| Felgalternativer | 6 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
255/50R20 / 255/50R20 255/45R22 / 255/45R22 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | |
| forvarming | Unknown |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | My Fisker |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | Yes |