| Model |
|
|---|---|
| Startpris | ~kr226,800 (Frankrike) |
| Karosseritype | Hatchback |
| Verdenspremiere | mandag 11. mai 2020 |
| Leveringsstart | november 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 130 km/t (81 mph) |
| Toppeffekt | 70 kW (95,2 hk / 93,9 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 158 nm (116,6 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 12,7 s |
| Drivtype | FWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Trommelbrems |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | trommelbremse |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | trommelbremse |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | ECO / STANDARD / SPORTS |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard Suspension) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Torsjonsbjelke |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 140 mm (5,51") |
| Lengde | 3620 mm (142,5") |
| Høyde | 1577 mm (62,1") |
| Bredde uten speil | 1652 mm (65,0") |
| Bredde med speil | mm (") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | Unknown / Unknown |
| Akselavstand | 2400 mm (94,5") |
| Svingradius | 9,7 meter (381,9") |
| Egenvekt | 1190 kg (2623,5 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 1475 kg (3251,8 lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | 285 kg (628,3 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 210 liter (7,4 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 880 liter (31,1 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 8" |
| Infotainmentskjerm | Yes 10,1" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Built-in (4G) |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | No |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Ikke tilgjengelig |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer | — |
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 41,3 kWh |
| Netto batterikapasitet | 37,3 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | 320 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | — |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 48 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 43 m 7 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 21,7 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 37 m 18 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 20,7 kW |
| Ladetid 10-80% | 37 m 28 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 41,8 kW |
| Ladetid 10-90% | 48 m 35 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 36,8 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Budsjett |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard Interior
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 4 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Standard funksjon |
| Justering av setehøyde | Ukjent |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 4 |
| Felgalternativer | 1 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
165/65R15 / 165/65R15 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | Standard A/C:1 |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Leapmotor |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |