| Model | |
|---|---|
| Startpris | kr952,900 |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | onsdag 5. mars 2025 |
| Leveringsstart | mars 2026 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 679 km (422 mi) |
| WLTP-forbruk | 15,02 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 17,3 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | |
| Toppfart | 180 km/t (112 mph) |
| Toppeffekt | 500 kW (679,8 hk / 670,5 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 870 nm (642,1 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,0 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Fast kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 400 mm (15,75") |
| Bakskivediameter | 390 mm (15,35") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Off / Low / High |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (standard) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 177 mm (6,97") |
| Lengde | 5000 mm (196,9") |
| Høyde | 1549 mm (61,0") |
| Bredde uten speil | 1942 mm (76,5") |
| Bredde med speil | 2120 mm (83,5") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,25 / Unknown |
| Akselavstand | 3102 mm (122,1") |
| Svingradius | 12 meter (472,4") |
| Egenvekt | 2610 kg (5754,1 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 3070 kg (6768,2 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 460 kg (1014,1 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 424 liter (15,0 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1427 liter (50,4 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 9" |
| Infotainmentskjerm | Yes 14,5" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Standard funksjon |
| Frontlyktspylere | Standard funksjon |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer |
|
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | 106 kWh |
| Netto batterikapasitet | 102 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | 800 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 350 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 55 m 23 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 110,5 kW |
| Ladetid 10-100% | 51 m 34 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 106,8 kW |
| Ladetid 10-80% | 21 m 11 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 202,2 kW |
| Ladetid 10-90% | 31 m 29 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 155,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
Dawn
Interiørfarger:
Beige
Svart
Charcoal
Interiørfarger:
Beige
Svart
Cardamom
Interiørfarger:
Brun
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 12 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Standard funksjon, ytre seter |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 8 |
| Felgalternativer | 3 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
245/45R21 / 275/40R21 255/40R22 / 285/35R22 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 4-zone:FrontRight FrontLeft SecondRowLeft SecondRowRight |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Volvo Cars |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | No |