| Model |
|
|---|---|
| Startpris | kr333,900 |
| Karosseritype | Crossover |
| Verdenspremiere | mandag 2. mars 2020 |
| Leveringsstart | juni 2021 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 406 km (252 mi) |
| WLTP-forbruk | 12,51 kWh/100km(5,0 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 15,2 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 25 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 203 km (126 mi) |
| Toppfart | 150 km/t (93 mph) |
| Toppeffekt | 115 kW (156,4 hk / 154,2 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 260 nm (191,9 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 9,1 s |
| Drivtype | FWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Roll-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D / B |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Standard) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Torsjonsbjelke |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 200 mm (7,87") |
| Lengde | 4151 mm (163,4") |
| Høyde | 1552 mm (61,1") |
| Bredde uten speil | 1790 mm (70,5") |
| Bredde med speil | 1986 mm (78,2") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,32 / 2,27 m² (24,4 ft²) |
| Akselavstand | 2557 mm (100,7") |
| Svingradius | 11,1 meter (437,0") |
| Egenvekt | 1523 kg (3357,6 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2015 kg (4442,3 lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | 492 kg (1084,7 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 310 liter (10,9 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1060 liter (37,4 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Ikke tilgjengelig |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Valgfri funksjon |
| Utstigningsvarsel | Ikke tilgjengelig |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Ikke tilgjengelig |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer | — |
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 54 kWh |
| Netto batterikapasitet | 50,8 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | 377 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | 102s1p |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 100 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 58 m 14 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 52,3 kW |
| Ladetid 10-100% | 53 m 41 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 51,1 kW |
| Ladetid 10-80% | 29 m 29 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 72,4 kW |
| Ladetid 10-90% | 40 m 24 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 60,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Funksjonell |
| Interiørkvalitet | Standard |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Valgfri elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Valgfri funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Ikke tilgjengelig |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 5 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
215/60R17 / 215/60R17 215/55R18 / 215/55R18 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | Standard:Front |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Ikke tilgjengelig |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | myOpel |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | Yes |