| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Sedan |
| Verdenspremiere | torsdag 28. desember 2023 |
| Leveringsstart | mars 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | |
| WLTP-forbruk | |
| WLTP-forbruk med ladetap | |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | 700 km (435 mi) |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 13 kWh/100km(4,8 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 562 km (349 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 15,3 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 477 km (296 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 456 km (283 mi) |
| Toppfart | 210 km/t (131 mph) |
| Toppeffekt | 220 kW (299,1 hk / 295,0 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 400 nm (295,2 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 5,28 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D / D1 / D2 / D3 |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Double Wishbone Front / Multilink Rear) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 150 mm (5,91") |
| Lengde | 4997 mm (196,7") |
| Høyde | 1455 mm (57,3") |
| Bredde uten speil | 1963 mm (77,3") |
| Bredde med speil | 2163 mm (85,2") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,195 / 2,43 m² (26,2 ft²) |
| Akselavstand | 3000 mm (118,1") |
| Svingradius | 11,4 meter (448,8") |
| Egenvekt | 1980 kg (4365,1 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2430 kg (5357,2 lbs) |
| Maks taklast | |
| Maks last inkludert førervekt | 450 kg (992,1 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | Ikke tilgjengelig |
| Bagasjekapasitet | 517 liter (18,3 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Standard funksjon |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Amap |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Standard funksjon |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors |
|
| Bruttobatterikapasitet | 73,6 kWh |
| Netto batterikapasitet | 73 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | 400 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | Prismatic |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 170 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 46 m 27 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 94,3 kW |
| Ladetid 10-100% | 42 m 40 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 92,4 kW |
| Ladetid 10-80% | 25 m 10 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 121,8 kW |
| Ladetid 10-90% | 32 m 30 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 107,8 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Obsidian Black
Interiørfarger:
Svart
Sunset Red
Interiørfarger:
Rød
Galaxy Gray
Interiørfarger:
Grå
Misty Purple
Interiørfarger:
Lilla
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 10 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, ytre seter |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Ikke tilgjengelig |
| Lakksfarger | 9 |
| Felgalternativer | 4 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
245/45R19 / 245/45R19 245/40R20 / 265/40R20 245/35R21 / 265/35R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Standard funksjon |
| Campingmodus | Standard funksjon |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Standard funksjon |
| Parkeringsovervåking | Standard funksjon |
| Appnavn | Xiaomi Auto |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | Yes |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | Yes |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |