| Model | |
|---|---|
| Startpris | kr669,900 |
| Karosseritype | Stasjonsvogn |
| Verdenspremiere | onsdag 31. juli 2024 |
| Leveringsstart | desember 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 598-520 km (372-323 mi) |
| WLTP-forbruk | 12,68-14,58 kWh/100km (4,9-4,3 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 14,4-16,6 kWh/100km (4,3-3,7 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 16 kWh/100km(3,9 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 474 km (295 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 421 km (262 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 361 km (224 mi) |
| Toppfart | 210 km/t (131 mph) |
| Toppeffekt | 210 kW (285,5 hk / 281,6 bhp) (240 kW (326,3 hk / 321,8 bhp) med boost) |
| Elektrisk dreiemoment | 435 nm (321,0 ft-lb) (435 nm (321,0 ft-lb) med boost) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 7 s (6 s med boost) |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive (4 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 345 mm (13,58") |
| Bakskivediameter | 330 mm (12,99") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold, Roll eller Creep |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Hard / Medium |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 2 (Standard / Adaptive Air Suspension Sport) |
| Fjæringstype foran | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng / Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær / Luftfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær / Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Unknown |
| Justerbar høyde bak | Unknown |
| Bakkeklaring | 143 mm (5,63") / 105 - 145 mm (4,13" - 5,71") |
| Lengde | 4928 mm (194,0") |
| Høyde | 1527 mm (60,1") |
| Bredde uten speil | 1923 mm (75,7") |
| Bredde med speil | 2193 mm (86,3") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,26 / 2,48 m² (26,7 ft²) |
| Akselavstand | 2946 mm (116,0") |
| Svingradius | 12,3 meter (484,3") |
| Egenvekt | 2110 kg (4651,7 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2685 kg (5919,4 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 2100 kg (4629,7 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 502 liter (17,7 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1422 liter (50,2 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 11,9" |
| Infotainmentskjerm | Yes 14,9" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | TomTom |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Unknown |
| Kurvelys | Unknown |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Unknown |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Valgfri funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | 83 kWh |
| Netto batterikapasitet | 75,8 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 662 V |
| Batterivekt | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 180s1p |
| Batteritype | Celle til modul |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 225 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 57 m 59 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 78,4 kW |
| Ladetid 10-100% | 55 m 31 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 73,7 kW |
| Ladetid 10-80% | 20 m 4 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 158,6 kW |
| Ladetid 10-90% | 29 m 21 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 123,9 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Premium |
| Konsollutforming | Tradisjonell konsoll |
| Interiørdesign |
standard
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
S-Line
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 3
Taktrekkfarger: 1
Beige & Black
Interiørfarger:
Svart
Beige
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
black/red
Interiørfarger:
Svart
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 3 (Normal, Sport, Sport Plus) |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A, 2, 12 |
| Justering av setedybde | Standard funksjon / Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon / Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon / Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard funksjon / Standard funksjon, valgfri elektrisk / Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon / Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Valgfri funksjon / Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig / Standard funksjon / Standard funksjon |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig / Ukjent / Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig / Standard elektrisk funksjon / Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig / Valgfri funksjon / Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig / Ikke tilgjengelig / Standard funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 56 |
| Felgalternativer | 8 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
225/55R19 / 245/50R19 235/45R20 / 265/40R20 245/40R21 / 275/35R21 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 2 (2-zone, 4-zone) |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow/4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Valgfri funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Valgfri funksjon |
| Alarmsystem | Valgfri funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | MyAudi |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | No |