| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€18,900 (Ranska) |
| Kori | Viistoperä |
| Maailmanensi-ilta | maanantai 11. toukokuuta 2020 |
| Toimitusten aloitus | marraskuu 2024 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| Huippunopeus | 130 km/h (81 mp/h) |
| Huipputeho | 70 kW (95,2 hv / 93,9 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 158 nm (116,6 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 12,7 s |
| Vetotapa | FWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Rumpujarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | rumpujarru |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | rumpujarru |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Roll-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | ECO / STANDARD / SPORTS |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Standard Suspension) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Torsiopalkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 140 mm (5,51") |
| Pituus | 3620 mm (142,5") |
| Korkeus | 1577 mm (62,1") |
| Leveys ilman peilejä | 1652 mm (65,0") |
| Leveys peileineen | mm (") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | Unknown / Unknown |
| Akseliväli | 2400 mm (94,5") |
| Kääntösäde | 9,7 metri (381,9") |
| Omamassa | 1190 kg (2623,5 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 1475 kg (3251,8 lbs) |
| Katon kuormaraja | |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 285 kg (628,3 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | Ei saatavilla |
| Tavaratilan tilavuus | 210 litra (7,4 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 880 litra (31,1 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö ohjaussangoilla ja painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Ei saatavilla |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 8" |
| Infotainment-näyttö | Yes 10,1" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Ei saatavilla |
| Android Auto -tuki | Ei saatavilla |
| Karttapalvelu | Built-in (4G) |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | No |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Ei saatavilla |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Vakio-ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | — |
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors |
|
| Akun bruttokapasiteetti | 41,3 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 37,3 kWh |
| Katodimateriaalit | LFP |
| Nimellisjännite | 320 V |
| Akun paino | — |
| Akkupaketin kokoonpano | — |
| Akkutyyppi | — |
| Akun kemia | LFP |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 48 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 43 m 7 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 21,7 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 37 m 18 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 20,7 kW |
| Latausaika 10–80 % | 37 m 28 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 41,8 kW |
| Latausaika 10–90 % | 48 m 35 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 36,8 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Edullinen |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Standard Interior
Sisätilan värit:
fi common.color.NotSet
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 4 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 4 |
| Vannevalinnat | 1 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
165/65R15 / 165/65R15 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | Standard A/C:1 |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Ei saatavilla |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | Leapmotor |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |