| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | Unknown |
| Kori | SUV |
| Maailmanensi-ilta | perjantai 4. joulukuuta 2020 |
| Toimitusten aloitus | kesäkuu 2021 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 515 km (320 maili) |
| WLTP-kulutus | 21,36 kWh/100km(2,9 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 24 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 458 km (285 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 28,6 kWh/100km(2,2 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 385 km (239 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 32 kWh/100km(1,9 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 344 km (214 maili) |
| Huippunopeus | 200 km/h (124 mp/h) |
| Huipputeho | 405 kW (550,6 hv / 543,1 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 670 nm (494,5 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 4,9 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla ja yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | PMSM |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | D / D1 / D2 / D3 |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Air Suspension) |
| Etujousitus | Kaksoistukivarsi |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Ilmajousi |
| Takajousen tyyppi | Ilmajousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Takakorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Maavara | 170 - 260 mm (6,69" - 10,24") |
| Pituus | 5209 mm (205,1") |
| Korkeus | 1713 mm (67,4") |
| Leveys ilman peilejä | 2010 mm (79,1") |
| Leveys peileineen | mm (") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,345 / Unknown |
| Akseliväli | 3110 mm (122,4") |
| Kääntösäde | Unknown |
| Omamassa | 2630 kg (5798,2 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 3180 kg (7010,7 lbs) |
| Katon kuormaraja | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 550 kg (1212,5 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 225 litra (7,9 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | (622 litra / 22,0 kuutiojalka kolmannen rivin kaadettuna) |
| HMI-tyyppi | Näyttöpainotteinen, rajoitetuilla painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Ei saatavilla |
| Ääniohjaus | Valinnainen ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | No |
| Infotainment-näyttö | No |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Ei saatavilla |
| Android Auto -tuki | Ei saatavilla |
| Karttapalvelu | Amap |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Vakio-ominaisuus |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Vakio-ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 120 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 110 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 410 V |
| Akun paino | — |
| Akkupaketin kokoonpano | — |
| Akkutyyppi | — |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 135 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 56 m 45 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 56,5 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 50 m 38 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 53,7 kW |
| Latausaika 10–80 % | 1 h 3 m 48 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 72,4 kW |
| Latausaika 10–90 % | 1 h 22 m 46 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 63,8 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Minimalistinen |
| Sisätilan laatu | Luksus |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Standard
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 6 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 8 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Vakio-ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Vakio-ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Vakio-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Vakio-ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Ei saatavilla |
| Maalivärit | 6 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
265/45R21 / 265/45R21 275/40R22 / 275/40R22 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 6-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow LeftThirdRow RightThirdRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Vakio-ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | HongQi |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | No |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |