| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€27,575 (Espanja) |
| Kori | Crossover |
| Maailmanensi-ilta | perjantai 21. kesäkuuta 2024 |
| Toimitusten aloitus | syyskuu 2024 |
| Mallin tila | Julkistettu |
| WLTP-toimintamatka | 306 km (190 maili) |
| WLTP-kulutus | 14,38 kWh/100km(4,3 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 18,1 kWh/100km(3,4 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 220 km (137 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 191 km (119 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 24 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 183 km (114 maili) |
| Huippunopeus | 135 km/h (84 mp/h) |
| Huipputeho | 83 kW (112,8 hv / 111,3 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 120 nm (88,6 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 11 s |
| Vetotapa | FWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Creep-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | brake / cruise |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 () |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 163 mm (6,42") |
| Pituus | 4395 mm (173,0") |
| Korkeus | 1660 mm (65,4") |
| Leveys ilman peilejä | 1795 mm (70,7") |
| Leveys peileineen | 1813 mm (71,4") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,307 / Unknown |
| Akseliväli | 2672 mm (105,2") |
| Kääntösäde | Unknown |
| Omamassa | 1429 kg (3150,4 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2030 kg (4475,4 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 601 kg (1325,0 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 350 kg (771,6 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 460 litra (16,2 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1600 litra (56,5 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | |
| Head-up-näyttö | Ei saatavilla |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 5" |
| Infotainment-näyttö | Yes 10,25" |
| Autonavigointi | Valinnainen ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Valinnainen ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Valinnainen ominaisuus |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | No |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | No |
| Satelliittikartta | No |
| ääniohjattu | No |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Ei saatavilla |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Ei saatavilla |
| Poistumisvaroitus | Ei saatavilla |
| Törmäysvaroitin | Unknown |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Unknown |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Ei saatavilla |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit | |
| LiDAR-sensorit | Ei saatavilla |
| Akun bruttokapasiteetti | 45 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 44 kWh |
| Katodimateriaalit | LFP |
| Nimellisjännite | |
| Akun paino | |
| Akkupaketin kokoonpano | |
| Akkutyyppi | |
| Akun kemia | LFP |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 100 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 36 m 57 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 27,2 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 27 m 55 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 27,0 kW |
| Latausaika 10–80 % | 33 m 20 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 55,4 kW |
| Latausaika 10–90 % | 43 m 37 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 48,4 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Unknown |
| Manuaalinen akun lämmitys | Unknown |
| Sisätilaluokka | |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | fi Interior.ConsoleDesign.NotSet |
| Sisätilan muotoilu | |
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 2 (Standard, Advanced Comfort) |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A, N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Muisti | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Tuntematon / Tuntematon |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 5 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
205/55R16 / 205/55R16 205/50R17 / 205/50R17 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | standard:Car |
| esilämmitys | Unknown |
| Lemmikkitila | Unknown |
| Leirintätila | Unknown |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Ei saatavilla |
| Avaimeton käynnistys | Ei saatavilla |
| Puhelin avaimena | Ei saatavilla |
| Hälytysjärjestelmä | Ei saatavilla |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |