| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€48,611 (USA) |
| Kori | Crossover |
| Maailmanensi-ilta | tiistai 20. helmikuuta 2024 |
| Toimitusten aloitus | huhtikuu 2024 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 572-553 km (356-344 maili) |
| WLTP-kulutus | 13,81-14,29 kWh/100km (4,5-4,3 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 16,7-17,3 kWh/100km (3,7-3,6 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 28 kWh/100km(2,2 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 282 km (175 maili) |
| Huippunopeus | 160 km/h (99 mp/h) |
| Huipputeho | 185 kW (251,5 hv / 248,1 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 420 nm (310,0 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 7,3 s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 () |
| Etujousitus | |
| Takajousitus | |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 175 mm (6,89") |
| Pituus | 4425 mm (174,2") |
| Korkeus | 1652 mm (65,0") |
| Leveys ilman peilejä | 1873 mm (73,7") |
| Leveys peileineen | 2034 mm (80,1") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,329 / 2,56 m² (27,6 neliöjalka) |
| Akseliväli | 2702 mm (106,4") |
| Kääntösäde | 11,4 metri (448,8") |
| Omamassa | 2030 kg (4475,4 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2520 kg (5555,6 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 490 kg (1080,3 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 419 litra (14,8 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1295 litra (45,7 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | |
| Head-up-näyttö | Unknown |
| Ääniohjaus | Unknown |
| Eleohjaus | Unknown |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 12" |
| Infotainment-näyttö | Yes 9" |
| Autonavigointi | Unknown |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Ei saatavilla |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Unknown |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Unknown |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Unknown |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Unknown |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Unknown |
| Poistumisvaroitus | Unknown |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Unknown |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Unknown |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | |
| Kamerat | |
| Tutkasensorit | |
| LiDAR-sensorit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 82 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 79 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | |
| Akun paino | |
| Akkupaketin kokoonpano | 108s3p |
| Akkutyyppi | |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 205 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 6 m 5 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 71,7 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 3 m 8 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 67,6 kW |
| Latausaika 10–80 % | 28 m 35 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 116,0 kW |
| Latausaika 10–90 % | 41 m 16 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 91,9 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Unknown |
| Manuaalinen akun lämmitys | Unknown |
| Sisätilaluokka | |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | fi Interior.ConsoleDesign.NotSet |
| Sisätilan muotoilu | |
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 2 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Tuntematon |
| Istuintyynyn kulman säätö | Tuntematon |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Tuntematon |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Tuntematon |
| Säädettävä reisituki | Vakio-ominaisuus |
| Muisti | Tuntematon |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Tuntematon |
| Hierontatoiminto | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Tuntematon |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Tuntematon |
| Maalivärit | 9 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/50R19 / 235/50R19 235/45R20 / 235/45R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | :FrontRight FrontLeft |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Unknown |
| Leirintätila | Unknown |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Unknown |
| Hälytysjärjestelmä | Unknown |
| Kojelautakamera | Unknown |
| Pysäköintivalvonta | Unknown |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |