| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | Unknown |
| Kori | Coupé-SUV |
| Maailmanensi-ilta | tiistai 10. lokakuuta 2023 |
| Toimitusten aloitus | marraskuu 2023 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 370-365 km (230-227 maili) |
| WLTP-kulutus | 14,05-14,25 kWh/100km (4,4-4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 16,1-16,4 kWh/100km (3,9-3,8 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 16,3 kWh/100km(3,8 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 319 km (198 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 18,6 kWh/100km(3,3 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 280 km (174 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 236 km (147 maili) |
| Huippunopeus | 160 km/h (99 mp/h) |
| Huipputeho | 125 kW (170,0 hv / 167,6 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 310 nm (228,8 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 8,9 s |
| Vetotapa | RWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | ASM |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (2 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Rumpujarru |
| Etulevyn halkaisija | 358 mm (14,09") |
| Takalevyn halkaisija | rumpujarru |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | rumpujarru |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | D / B |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 2 (standard / sport) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki / MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki / Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi / Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi / Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Valinnainen ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Valinnainen ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 170 mm (6,69") / 155 mm (6,10") |
| Pituus | 4599 mm (181,1") |
| Korkeus | 1615 mm (63,6") |
| Leveys ilman peilejä | 1852 mm (72,9") |
| Leveys peileineen | 2108 mm (83,0") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,26 / Unknown |
| Akseliväli | 2771 mm (109,1") |
| Kääntösäde | 10,2 metri (401,6") |
| Omamassa | 2042 kg (4501,8 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2650 kg (5842,2 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 608 kg (1340,4 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1000 kg (2204,6 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 549 litra (19,4 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1561 litra (55,1 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö keskittyy ohjaussankoihin ja rajoitettuihin painikkeisiin |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Ei saatavilla |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | No |
| Infotainment-näyttö | No |
| Autonavigointi | Valinnainen ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | HERE |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | No |
| ääniohjattu | No |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Vakio-ominaisuus |
| Kääntyvät ajovalot | Unknown |
| Ajovalojen pesurit | Valinnainen ominaisuus |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Ei saatavilla |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Valinnainen ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Valinnainen ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors |
|
| Akun bruttokapasiteetti | 55 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 52 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 352 V |
| Akun paino | — |
| Akkupaketin kokoonpano | 96s3p |
| Akkutyyppi | Prismatic |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 120 kW |
| Latausaika 0–100 % | 57 m 34 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 54,2 kW |
| Latausaika 10–100 % | 54 m 46 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 51,3 kW |
| Latausaika 10–80 % | 31 m 16 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 69,8 kW |
| Latausaika 10–90 % | 39 m 55 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 62,5 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Minimalistinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Standard
Sisätilan värit:
Musta
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 2 (standard, ergoActive Top-Sport) |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 2, 6 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus / Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Muisti | Tuntematon / Tuntematon |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Valinnainen sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Valinnainen ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 5 |
| Vannevalinnat | 3 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/55R19 / 255/50R19 235/50R20 / 255/45R20 235/45R21 / 255/40R21 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 2 (2-zone Climatronic, 3-zone climatronic) |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone Climatronic:LeftFirstRow RightFirstRow/3-zone climatronic:LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Valinnainen ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | Volkswagen We Connect ID |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |