| Model | XPENG P7i 610 AWD MY2023 MY2024 |
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€37,580 (Kiina) |
| Kori | Sedan |
| Maailmanensi-ilta | perjantai 10. maaliskuuta 2023 |
| Toimitusten aloitus | huhtikuu 2023 |
| Mallin tila | Poistunut |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 610 km (379 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| Huippunopeus | 200 km/h (124 mp/h) |
| Huipputeho | 348 kW (473,1 hv / 466,7 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 757 nm (558,7 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 3,9 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Kaksi moottoria etu- ja takakselilla |
| Moottoritekniikka | ASM |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | — |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 () |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 113 mm (4,45") |
| Pituus | 4888 mm (192,4") |
| Korkeus | 1450 mm (57,1") |
| Leveys ilman peilejä | 1896 mm (74,6") |
| Leveys peileineen | 2090 mm (82,3") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,236 / Unknown |
| Akseliväli | 2998 mm (118,0") |
| Kääntösäde | 11,7 metri (460,6") |
| Omamassa | 2060 kg (4541,5 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2570 kg (5665,9 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 510 kg (1124,4 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | Ei saatavilla |
| Tavaratilan tilavuus | 440 litra (15,5 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | |
| HMI-tyyppi | |
| Head-up-näyttö | Unknown |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Unknown |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 10,25" |
| Infotainment-näyttö | Yes 14,96" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Ei saatavilla |
| Android Auto -tuki | Ei saatavilla |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Unknown |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Unknown |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | — |
| Kamerat | — |
| Tutkasensorit | — |
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 86,2 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 82,7 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 400 V |
| Akun paino | — |
| Akkupaketin kokoonpano | — |
| Akkutyyppi | Prismatic |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 200 kW |
| Latausaika 0–100 % | 54 m 28 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 91,1 kW |
| Latausaika 10–100 % | 49 m 40 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 89,9 kW |
| Latausaika 10–80 % | 21 m 54 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 158,5 kW |
| Latausaika 10–90 % | 27 m 56 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 142,1 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Unknown |
| Sisätilaluokka | — |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu | |
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 14 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Tuntematon |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Tuntematon |
| Säädettävä reisituki | Vakio-ominaisuus |
| Muisti | Vakio-ominaisuus kuljettajalle, ei saatavilla matkustajalle |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Vakio-ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Tuntematon |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Tuntematon |
| Taitettavat istuimet | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Maalivärit | 5 |
| Vannevalinnat | 1 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
245/45R19 / 245/45R19 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 4-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Unknown |
| Leirintätila | Unknown |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Unknown |
| Hälytysjärjestelmä | Unknown |
| Kojelautakamera | Unknown |
| Pysäköintivalvonta | Unknown |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |