| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | Unknown |
| Kori | Farmarimalli |
| Maailmanensi-ilta | torstai 4. maaliskuuta 2021 |
| Toimitusten aloitus | heinäkuu 2021 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 490-415 km (304-258 maili) |
| WLTP-kulutus | 17,08-20,17 kWh/100km (3,6-3,1 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 21,0-24,8 kWh/100km (3,0-2,5 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 15,0 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 558 km (347 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 20,5 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 408 km (254 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 380 km (236 maili) |
| Huippunopeus | 240 km/h (149 mp/h) |
| Huipputeho | 360 kW (489,5 hv / 482,8 bhp) (420 kW (571,0 hv / 563,2 bhp) boostilla) |
| Sähköinen vääntömomentti | nm ( ft-lb) (650 nm (479,7 ft-lb) boostilla) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | s (4,1 s boostilla) |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla ja yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | PMSM |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru (6 männää) / Kiinteä satulalevyjarru (6 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru (4 männää) / Kiinteä satulalevyjarru (4 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 360 mm (14,17") / 410 mm (16,14") |
| Takalevyn halkaisija | 358 mm (14,09") / 365 mm (14,37") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta / Karbidipinnoitettu |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta / Karbidipinnoitettu |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Roll-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | D1 / D2 / D3 |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 2 (Adaptive Air Suspension / Adaptive Air Suspension Offroad Design Package) |
| Etujousitus | Kaksoistukivarsi / Kaksoistukivarsi |
| Takajousitus | Monilinkki / Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Ilmajousi / Ilmajousi |
| Takajousen tyyppi | Ilmajousi / Ilmajousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Vakio-ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Takakorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Maavara | 126 - 176 mm (4,96" - 6,93") / 136 - 186 mm (5,35" - 7,32") |
| Pituus | 4974 mm (195,8") |
| Korkeus | 1409 mm (55,5") |
| Leveys ilman peilejä | 1964 mm (77,3") |
| Leveys peileineen | 2144 mm (84,4") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,24 / 2,35 m² (25,3 neliöjalka) |
| Akseliväli | 2904 mm (114,3") |
| Kääntösäde | 11,7 metri (460,6") |
| Omamassa | 2245 kg (4949,4 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2885 kg (6360,3 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 640 kg (1411,0 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | Ei saatavilla |
| Tavaratilan tilavuus | 446 litra (15,8 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1171 litra (41,4 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttöpainotteinen, rajoitetuilla painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Unknown |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | No |
| Infotainment-näyttö | No |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Valinnainen ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Valinnainen ominaisuus |
| Karttapalvelu | Here |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Vakio-ominaisuus |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Valinnainen ominaisuus |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Ei saatavilla |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Valinnainen ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors |
|
| Akun bruttokapasiteetti | 93,4 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 83,7 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | 725 V |
| Akun paino | 324 kg (714,3 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 198s2p |
| Akkutyyppi | fi Drivetrain.Battery.BatteryType.NMC |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 270 kW |
| Latausaika 0–100 % | 51 m 29 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 97,5 kW |
| Latausaika 10–100 % | 48 m 30 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 93,2 kW |
| Latausaika 10–80 % | 18 m 21 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 191,4 kW |
| Latausaika 10–90 % | 29 m 24 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 136,6 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Ei saatavilla |
| Sisätilaluokka | Kuljettajakeskeinen |
| Sisätilan laatu | Premium |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Standard Interior
Sisätilan värit:
Musta
Harmaa
Ruskea
Punainen
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5, 4) |
| eturivin istuimien valinnat | 3 (Comfort, Comfortseats with memory, Sportsseats Plus) |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 8, 10, 14 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Muisti | Tuntematon / Tuntematon / Vakio-ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus / Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Vakio-ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla / Ei saatavilla / Valinnainen ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Istuinlämmitys | Valinnainen ominaisuus / Valinnainen ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla / Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus / Vakio-ominaisuus |
| Maalivärit | 17 |
| Vannevalinnat | 8 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
225/55R19 / 275/45R19 245/45R20 / 285/40R20 265/35R21 / 305/30R21 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | :LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Vakio-ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Valinnainen ominaisuus |
| Sovelluksen nimi | Porsche Connect |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |