| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€63,259 (Kiina) |
| Kori | Coupé-SUV |
| Maailmanensi-ilta | lauantai 24. joulukuuta 2022 |
| Toimitusten aloitus | huhtikuu 2023 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | |
| WLTP-kulutus | |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | 636 km (395 maili) |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | |
| Huippunopeus | 200 km/h (124 mp/h) |
| Huipputeho | 480 kW (652,6 hv / 643,7 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 850 nm (627,3 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 3,8 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Kaksi moottoria etu- ja takakselilla |
| Moottoritekniikka | ASM |
| Etujarrun tyyppi | Kiinteä satulalevyjarru |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru |
| Etulevyn halkaisija | |
| Takalevyn halkaisija | |
| Etujarrulevyn tyyppi | Valurauta |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | — |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Creep-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | Normal / Comfort / Sport |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 () |
| Etujousitus | Kaksoistukivarsi |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Ilmajousi |
| Takajousen tyyppi | Ilmajousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Valinnainen ominaisuus |
| Mukautuva takainen vaimennus | Valinnainen ominaisuus |
| Etukorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Takakorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus |
| Maavara | 143 - 198 mm (5,63" - 7,80") |
| Pituus | 4968 mm (195,6") |
| Korkeus | 1714 mm (67,5") |
| Leveys ilman peilejä | 1974 mm (77,7") |
| Leveys peileineen | 2160 mm (85,0") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,23 / Unknown |
| Akseliväli | 2960 mm (116,5") |
| Kääntösäde | 12,4 metri (488,2") |
| Omamassa | 2415 kg (5324,2 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2850 kg (6283,2 lbs) |
| Katon kuormaraja | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 435 kg (959,0 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 570 litra (20,1 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1545 litra (54,6 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö keskittyy ohjaussankoihin ja rajoitettuihin painikkeisiin |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 9,8" |
| Infotainment-näyttö | Yes 12,8" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Ei saatavilla |
| Android Auto -tuki | Ei saatavilla |
| Karttapalvelu | |
| Verkkokarttapäivitykset | Unknown |
| Reaaliaikainen liikenne | Unknown |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Unknown |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Unknown |
| ääniopastus | Unknown |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Ei saatavilla |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Unknown |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Valinnainen ominaisuus |
| Ultraäänisensorit | — |
| Kamerat | — |
| Tutkasensorit | — |
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 75 kWh / 100 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 70,5 kWh / 90 kWh |
| Katodimateriaalit | / |
| Nimellisjännite | 386 V / 358 V |
| Akun paino | 535 kg (1179,5 lbs) / 555 kg (1223,6 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 118s1p / 96s1p |
| Akkutyyppi | — / — |
| Akun kemia | — / — |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 140 kW 180 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 8 m 47 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 61,5 kW / 77,0 kW |
| Latausaika 10–100 % | 1 h 4 m 43 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 58,8 kW / 73,4 kW |
| Latausaika 10–80 % | 29 m 22 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 100,8 kW / 127,1 kW |
| Latausaika 10–90 % | 40 m 47 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 82,9 kW / 116,8 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | — |
| Sisätilan laatu | fi Interior.Quality.NotSet |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu | |
| Säilytystila | Ei saatavilla |
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | 6 |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Tuntematon |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Vakio-ominaisuus |
| Muisti | Vakio-ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Istuimien tuuletus | Vakio-ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Vakio-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Vakio-ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Taitettavat istuimet | Tuntematon |
| Maalivärit | 7 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
255/50R20 / 255/50R20 265/45R21 / 265/45R21 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 3-zone:LeftFirstRow RightFirstRow Rear |
| esilämmitys | Unknown |
| Lemmikkitila | Vakio-ominaisuus |
| Leirintätila | Vakio-ominaisuus |
| Turvatyynyt | Ei saatavilla |
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Unknown |
| Hälytysjärjestelmä | Unknown |
| Kojelautakamera | Unknown |
| Pysäköintivalvonta | Unknown |
| Sovelluksen nimi | |
| Vaihda lataustavoitetta | Unknown |
| Näytä auton sijainti | Unknown |
| Lukitse/avaa auto | Unknown |
| Avaa/sulje ikkunat | Unknown |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Unknown |
| Etäpysäköinti | Unknown |
| Ajoita lataus | Unknown |
| Näytä ajohistoria | Unknown |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Unknown |