| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€44,787 (USA) |
| Kori | Coupé-SUV |
| Maailmanensi-ilta | keskiviikko 15. heinäkuuta 2020 |
| Toimitusten aloitus | tammikuu 2022 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 515-459 km (320-285 maili) |
| WLTP-kulutus | 16,89-18,95 kWh/100km (3,7-3,3 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 19,3-19,5 kWh/100km (3,2-3,2 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | 267 maili (430 km) |
| EPA-kulutus | 3,1 mi/kWh (20,2 kWh/100km) |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 18 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 483 km (300 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 20 kWh/100km(3,1 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 435 km (270 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 26 kWh/100km(2,4 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 335 km (208 maili) |
| Huippunopeus | 200 km/h (124 mp/h) |
| Huipputeho | 225 kW (305,9 hv / 301,7 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 600 nm (442,8 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 5,7 s |
| Vetotapa | AWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla ja yksi moottori takakselilla |
| Moottoritekniikka | WRSM |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 350 mm (13,78") |
| Takalevyn halkaisija | 308 mm (12,13") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Creep-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | D / B / e-Pedal |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (standard) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Monilinkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 170 mm (6,69") |
| Pituus | 4595 mm (180,9") |
| Korkeus | 1660 mm (65,4") |
| Leveys ilman peilejä | 1850 mm (72,8") |
| Leveys peileineen | 2172 mm (85,5") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,297 / 2,58 m² (27,8 neliöjalka) |
| Akseliväli | 2775 mm (109,3") |
| Kääntösäde | 10,8 metri (425,2") |
| Omamassa | 1875 kg (4133,7 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2400 kg (5291,1 lbs) |
| Katon kuormaraja | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 525 kg (1157,4 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 415 litra (14,7 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1490 litra (52,6 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttöpainotteinen, rajoitetuilla painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | No |
| Infotainment-näyttö | No |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | TomTom |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Valinnainen ominaisuus |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Unknown |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Valinnainen ominaisuus |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Ei saatavilla |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Valinnainen ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Ei saatavilla |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Valinnainen ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Valinnainen ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors |
|
| Akun bruttokapasiteetti | 91 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 87 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC811 |
| Nimellisjännite | 352 V |
| Akun paino | 578 kg (1274,3 lbs) |
| Akkupaketin kokoonpano | 96s4p |
| Akkutyyppi | Prismatic |
| Akun kemia | NMC811 |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 130 kW |
| Latausaika 0–100 % | 1 h 4 m 42 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 80,7 kW |
| Latausaika 10–100 % | 58 m 31 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 80,3 kW |
| Latausaika 10–80 % | 34 m 48 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 105,0 kW |
| Latausaika 10–90 % | 42 m 24 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 98,5 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Ei saatavilla |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Minimalistinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Standard
Sisätilan värit:
Musta
Harmaa
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Valinnainen ominaisuus |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Tuntematon |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuinlämmitys | Valinnainen ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Maalivärit | 9 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
235/55R19 / 235/55R19 255/45R20 / 255/45R20 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone:Driver Passenger |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Valinnainen ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Valinnainen ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | MyNissan |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | No |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |