| Model | |
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł191,960 (USA) |
| Typ nadwozia | SUV coupé |
| Premiera światowa | wtorek, 19 marca 2019 |
| Początek dostaw | marzec 2020 |
| Status modelu | Wycofany |
| Zasięg WLTP | 430 km (267 mile) |
| Zużycie WLTP | 13,37 kWh/100km(4,6 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 16,9-17,1 kWh/100km (3,7-3,6 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | 260-242 mile (418-389 km) |
| Zużycie EPA | 4,3 mi/kWh (14,6 kWh/100km) |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | 554 km (344 mile) |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | 14 kWh/100km(4,4 mi/kWh ) |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | 411 km (255 mile) |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 19,5 kWh/100km(3,2 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 295 km (183 mile) |
| Prędkość maksymalna | 217 km/h (135 mph) |
| Moc szczytowa | 255 kW (346,7 hp / 342,0 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 420 nm (310,0 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 6,9 s |
| Rodzaj napędu | RWD |
| Konfiguracja silników | Jednosilnikowa tylna oś |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (4 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 355 mm (13,98") |
| Średnica tylnej tarczy | 335 mm (13,19") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Żeliwne |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold lub Creep |
| Poziomy Lift-up-regen | Standard / Low |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (standard) |
| Typ przedniego zawieszenia | Podwójne wahacze |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Niedostępne |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Niedostępne |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Niedostępne |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Niedostępne |
| Prześwit | 167 mm (6,57") |
| Długość | 4751 mm (187,0") |
| Wysokość | 1624 mm (63,9") |
| Szerokość bez lusterek | 1921 mm (75,6") |
| Szerokość z lusterkami | 2129 mm (83,8") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,23 / 2,65 m² (28,5 sq ft) |
| Rozstaw osi | 2890 mm (113,8") |
| Promień skrętu | 12,1 metr (476,4") |
| Masa własna | 2135 kg (4706,9 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2720 kg (5996,6 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 585 kg (1289,7 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 1600 kg (3527,4 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 854 litr (30,2 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 2158 litr (76,2 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Niedostępne |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 15" |
| Ekran infotainmentu | Yes 15" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Niedostępne |
| Obsługa Android Auto | Niedostępne |
| Dostawca map | |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Unknown |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja standardowa |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Niedostępne |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Niedostępne |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Niedostępne |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Niedostępne |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja standardowa |
| Czujniki ultradźwiękowe | Brak danych |
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe | Brak danych |
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| procesory ADAS |
|
| Pojemność akumulatora brutto | 70 kWh / 70 kWh / 60 kWh / 60 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 68,5 kWh / 68,5 kWh / 55 kWh / 55 kWh |
| Materiały katodowe | NMC / NMC / LFP / LFP |
| Napięcie znamionowe | 340 V / 340 V / 340 V / 340 V |
| Masa akumulatora | — / — / — / — |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 106s1p / 106s1p / 106s1p / 106s1p |
| Rodzaj akumulatora | — / — / — / — |
| Chemia akumulatora | NMC / NMC / LFP / LFP |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 221 kW 160 kW 173 kW 173 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 25 m 55 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 47,8 kW / 100,2 kW / 62,5 kW / 87,7 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 1 h 23 m 34 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 44,3 kW / 96,6 kW / 58,7 kW / 83,9 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 41 m 43 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 69,0 kW / 120,0 kW / 82,3 kW / 126,3 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 51 m 23 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 64,0 kW / 108,8 kW / 71,7 kW / 106,1 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Niedostępne |
| Kategoria wnętrza | Minimalistyczny |
| Jakość wnętrza | Standardowy |
| Projekt konsoli | Tradycyjna konsola |
| Projekt wnętrza |
All Black
Kolory wnętrza:
Czarny
Kolory siedzeń: 1
Kolory podsufitki: 1
Black & White
Kolory wnętrza:
Czarny
Biały
Kolory siedzeń: 1
Kolory podsufitki: 1
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5, 7) |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 8 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne |
| Pamięć | Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa |
| Ogrzewanie siedzeń | Niedostępne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Funkcja standardowa |
| Kolory lakieru | 6 |
| Opcje felg | 3 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
255/45R19 / 255/45R19 255/40R20 / 255/40R20 255/35R21 / 275/35R21 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | standard:Car |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Funkcja standardowa |
| Tryb kempingowy | Funkcja standardowa |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Funkcja standardowa |
| Nadzór parkowania | Funkcja standardowa |
| Nazwa aplikacji | Tesla |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | Yes |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | Yes |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |