| Model | Hyundai Ioniq 5 Long Range AWD |
|---|---|
| Cena początkowa | Unknown |
| Typ nadwozia | SUV |
| Premiera światowa | wtorek, 23 lutego 2021 |
| Początek dostaw | lipiec 2021 |
| Status modelu | Wycofany |
| Zasięg WLTP | 481-454 km (299-282 mile) |
| Zużycie WLTP | 15,38-16,30 kWh/100km (4,0-3,8 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 17,2-19,1 kWh/100km (3,6-3,3 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 24 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 308 km (191 mile) |
| Prędkość maksymalna | 185 km/h (115 mph) |
| Moc szczytowa | 239 kW (324,9 hp / 320,5 bhp) |
| Elektryczny moment obrotowy | 605 nm (446,5 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 5,1 s |
| Rodzaj napędu | AWD |
| Konfiguracja silników | Jeden silnik na przedniej osi i jeden silnik na tylnej osi |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 345 mm (13,58") |
| Średnica tylnej tarczy | 330 mm (12,99") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Wentylowane żeliwo |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold |
| Poziomy Lift-up-regen | 0 / 1 / 2 / 3 |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 1 (Standard) |
| Typ przedniego zawieszenia | Kolumna MacPhersona |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna śrubowa |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Niedostępne |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Niedostępne |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Niedostępne |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Niedostępne |
| Prześwit | 160 mm (6,30") |
| Długość | 4635 mm (182,5") |
| Wysokość | 1605 mm (63,2") |
| Szerokość bez lusterek | 1890 mm (74,4") |
| Szerokość z lusterkami | 2134 mm (84,0") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,28 / Unknown |
| Rozstaw osi | 3000 mm (118,1") |
| Promień skrętu | 12 metr (472,4") |
| Masa własna | 2045 kg (4508,4 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2560 kg (5643,8 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 80 kg (176,4 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 515 kg (1135,4 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 1600 kg (3527,4 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 527 litr (18,6 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1578 litr (55,7 cu-ft) |
| Typ HMI | Interfejs oparty na ekranie z ograniczoną liczbą przycisków |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja opcjonalna |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | No |
| Ekran infotainmentu | No |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | HERE |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Unknown |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Niedostępne |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Funkcja standardowa |
| Światła doświetlające zakręty | Niedostępne |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Funkcja opcjonalna |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja standardowa |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR | — |
| pl Sensors.Processors | — |
| Pojemność akumulatora brutto | 77,4 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 74 kWh |
| Materiały katodowe | NMC |
| Napięcie znamionowe | 697 V |
| Masa akumulatora | 479 kg (1056,0 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 192s2p |
| Rodzaj akumulatora | Cell to Module |
| Chemia akumulatora | NMC |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 233 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 38 m 42 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 114,7 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 36 m 21 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 109,9 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 16 m 34 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 187,6 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 21 m 20 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 166,5 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Funkcja standardowa |
| Kategoria wnętrza | Minimalistyczny |
| Jakość wnętrza | Wysoka jakość |
| Projekt konsoli | — |
| Projekt wnętrza |
Standard
Kolory wnętrza:
Czarny
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 1 |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | 4 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Standardowy elektryczny fotel kierowcy, fotel pasażera niedostępny |
| Regulacja kąta oparcia | Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Niedostępne |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Funkcja standardowa |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne |
| Pamięć | Standardowy fotel kierowcy, fotel pasażera niedostępny |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Opcjonalna funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Funkcja opcjonalna |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa |
| Ogrzewanie siedzeń | Standardowa funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Niedostępne |
| Kolory lakieru | 6 |
| Opcje felg | 2 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
235/55R19 / 235/55R19 255/45R20 / 255/45R20 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja standardowa |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja standardowa |
| System alarmowy | Funkcja standardowa |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | MyHyundai |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | Yes |