| Model | |
|---|---|
| Cena początkowa | ~zł269,640 (Norwegia) |
| Typ nadwozia | SUV |
| Premiera światowa | środa, 29 maja 2024 |
| Początek dostaw | listopad 2024 |
| Status modelu | W produkcji |
| Zasięg WLTP | 641-556 km (398-346 mile) |
| Zużycie WLTP | 14,80-17,07 kWh/100km (4,2-3,6 mi/kWh ) |
| Zużycie WLTP z uwzględnieniem strat ładowania | 16,5-19,1 kWh/100km (3,8-3,3 mi/kWh ) |
| Zasięg EPA | |
| Zużycie EPA | |
| Zasięg CLTC wersji podstawowej | |
| Zużycie 90kmh/56mph w idealnych warunkach | 17,5 kWh/100km(3,6 mi/kWh ) |
| Zasięg 90kmh/56mph w idealnych warunkach. | 542 km (337 mile) |
| Zużycie 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 19,5 kWh/100km(3,2 mi/kWh ) |
| Zasięg 70mph/112kmh w idealnych warunkach | 487 km (303 mile) |
| Zużycie 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 22,5 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| Zasięg 120kmh/75mph w idealnych warunkach | 422 km (262 mile) |
| Prędkość maksymalna | 210 km/h (131 mph) |
| Moc szczytowa | 225 kW (305,9 hp / 301,7 bhp) (240 kW (326,3 hp / 321,8 bhp) z trybem Boost) |
| Elektryczny moment obrotowy | 485 nm (357,9 ft-lb) |
| 0-100 km/h (0-62 mph) | 6,7 s (6,6 s z trybem Boost) |
| Rodzaj napędu | RWD |
| Konfiguracja silników | Jednosilnikowa tylna oś |
| Technologia silnika | PMSM |
| Typ przednich hamulców | Tarcza z nieruchomym zaciskiem (4 tłoki) |
| Typ tylnych hamulców | Tarcza z pływającym zaciskiem (1 tłoki) |
| Średnica przedniej tarczy | 350 mm (13,78") |
| Średnica tylnej tarczy | 330 mm (12,99") |
| Typ przednich tarcz hamulcowych | Żeliwne |
| Typ tylnych tarcz | Żeliwne |
| Hamulce mieszane (rekuperacja pedałem hamulca) | |
| Lift-up-regen (jazda na jeden pedał) | |
| Tryby zatrzymywania Lift-up-regen | Tryb Hold, Roll lub Creep |
| Poziomy Lift-up-regen | Hard / Medium |
| Tryb żeglowania | |
| Adaptacyjna rekuperacja w trybie żeglowania | |
| Liczba opcji zawieszenia | 3 (Standard / Sport / Adaptive Air Suspension) |
| Typ przedniego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe / Zawieszenie wielowahaczowe / Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ tylnego zawieszenia | Zawieszenie wielowahaczowe / Zawieszenie wielowahaczowe / Zawieszenie wielowahaczowe |
| Typ przednich sprężyn | Sprężyna śrubowa / Sprężyna śrubowa / Sprężyna pneumatyczna |
| Typ tylnych sprężyn | Sprężyna śrubowa / Sprężyna śrubowa / Sprężyna pneumatyczna |
| Adaptacyjne tłumienie przednie | Funkcja standardowa |
| Adaptacyjne tłumienie tylne | Funkcja standardowa |
| Regulacja wysokości przedniego zawieszenia | Unknown |
| Regulacja wysokości tylnego zawieszenia | Unknown |
| Prześwit | 184 mm (7,24") / 164 mm (6,46") / 159 - 229 mm (6,26" - 9,02") |
| Długość | 4771 mm (187,8") |
| Wysokość | 1685 mm (66,3") |
| Szerokość bez lusterek | 1939 mm (76,3") |
| Szerokość z lusterkami | 2193 mm (86,3") |
| Współczynnik oporu powietrza / Powierzchnia czołowa | 0,3 / 2,73 m² (29,4 sq ft) |
| Rozstaw osi | 2899 mm (114,1") |
| Promień skrętu | 12,1 metr (476,4") |
| Masa własna | 2200 kg (4850,2 lbs) |
| Maksymalna masa (dopuszczalna masa całkowita) | 2815 kg (6206,0 lbs) |
| Maksymalne obciążenie dachu | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maksymalne obciążenie wraz z masą kierowcy | 615 kg (1355,8 lbs) |
| Maksymalna masa przyczepy z hamulcem | 2000 kg (4409,2 lbs) |
| Pojemność bagażnika | 526 litr (18,6 cu-ft) |
| Pojemność bagażnika po złożeniu siedzeń drugiego rzędu | 1529 litr (54,0 cu-ft) |
| Typ HMI | Skupienie ekranu z dźwigniami i przyciskami |
| Wyświetlacz head-up | Funkcja opcjonalna |
| Sterowanie głosowe | Funkcja standardowa |
| Sterowanie gestami | Niedostępne |
| Cyfrowy zestaw wskaźników | Yes 11,9" |
| Ekran infotainmentu | Yes 14,9" |
| Nawigacja w pojeździe | Funkcja standardowa |
| Obsługa Apple CarPlay | Funkcja standardowa |
| Obsługa Android Auto | Funkcja standardowa |
| Dostawca map | TomTom |
| Aktualizacje map online | Yes |
| Ruch drogowy w czasie rzeczywistym | Yes |
| Planowanie trasy z uwzględnieniem ładowania | Yes |
| Mapa satelitarna | Yes |
| sterowany głosem | Yes |
| prowadzenie głosowe | Yes |
| Reflektory LED matrycowe | Funkcja opcjonalna |
| Automatyczne ściemnianie reflektorów | Unknown |
| Światła doświetlające zakręty | Unknown |
| Reflektory skrętne | Niedostępne |
| Spryskiwacze reflektorów | Unknown |
| ABS (układ przeciwblokujący) | Funkcja standardowa |
| Automatyczne hamowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Automatyczne sterowanie awaryjne | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym (CTA) | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu (RCTA) | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie o senności | Funkcja standardowa |
| ESC/ESP (kontrola stabilności) | Funkcja standardowa |
| Monitorowanie martwego pola | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie przy wysiadaniu | Funkcja opcjonalna |
| Ostrzeżenie przed kolizją czołową | Funkcja standardowa |
| Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa | Funkcja standardowa |
| Asystent utrzymania pasa ruchu | Funkcja standardowa |
| Noktowizja | Niedostępne |
| Asystent centrowania pasa (LCA) / Autosteer | Funkcja opcjonalna |
| Czujniki ultradźwiękowe |
|
| Kamery |
|
| Czujniki radarowe |
|
| Czujniki LiDAR | Brak danych |
| procesory ADAS | — |
| Pojemność akumulatora brutto | 100 kWh |
| Pojemność akumulatora netto | 94,9 kWh |
| Materiały katodowe | NMC |
| Napięcie znamionowe | 662 V |
| Masa akumulatora | 575 kg (1267,7 lbs) |
| Konfiguracja pakietu akumulatorów | 180s1p |
| Rodzaj akumulatora | Cell to Module |
| Chemia akumulatora | NMC |
| Krzywa ładowania (kliknij, aby powiększyć) |
|
| Maksymalna moc ładowania DC | 270 kW |
| Czas ładowania 0-100% | 1 h 0 m 11 s |
| Średnia szybkość ładowania 0-100% | 94,6 kW |
| Czas ładowania 10-100% | 57 m 36 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-100% | 89,0 kW |
| Czas ładowania 10-80% | 20 m 47 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-80% | 191,7 kW |
| Czas ładowania 10-90% | 30 m 26 s |
| Średnia szybkość ładowania 10-90% | 149,7 kW |
| Wstępne ogrzewanie akumulatora podczas nawigacji do stacji ładowania | Funkcja standardowa |
| Ręczne ogrzewanie akumulatora | Niedostępne |
| Kategoria wnętrza | Skoncentrowany na kierowcy |
| Jakość wnętrza | Premium |
| Projekt konsoli | Tradycyjna konsola |
| Projekt wnętrza |
Black
Kolory wnętrza:
Czarny
Kolory siedzeń: 4
Kolory podsufitki: 2
Black & Beige
Kolory wnętrza:
Czarny
Beżowy
Kolory siedzeń: 1
Kolory podsufitki: 1
Black & Gray
Kolory wnętrza:
Czarny
Szary
Kolory siedzeń: 1
Kolory podsufitki: 1
|
| Przechowywanie |
|
| Liczba miejsc | 5 |
| Opcje przednich foteli | 3 (Normal, Sport, Sport Plus) |
| Liczba sposobów regulacji (w tym opcje) | N/A, 2, 10 |
| Regulacja głębokości siedzenia | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja, opcjonalnie elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja wysokości siedzenia | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja, opcjonalnie elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta oparcia | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja, opcjonalnie elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulacja kąta siedziska | Funkcja standardowa / Standardowa funkcja, opcjonalnie elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Regulowany na wysokość zagłówek | Funkcja standardowa / Niedostępne / Niedostępne |
| Regulowany na długość zagłówek | Niedostępne / Niedostępne / Niedostępne |
| Regulacja podparcia ud | Niedostępne / Funkcja standardowa / Funkcja standardowa |
| Pamięć | Niedostępne / Nieznany / Funkcja standardowa |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne / Standardowa funkcja elektryczna / Standardowa funkcja elektryczna |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne / Funkcja opcjonalna / Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne / Niedostępne / Funkcja standardowa |
| Regulacja kąta oparcia | Niedostępne |
| Ogrzewanie siedzeń | Opcjonalna funkcja, fotele zewnętrzne |
| Wentylacja siedzeń | Niedostępne |
| Funkcja masażu | Niedostępne |
| Elektryczna regulacja podparcia lędźwiowego | Niedostępne |
| Składane fotele | Niedostępne |
| Kolory lakieru | 56 |
| Opcje felg | 9 |
| Rozmiar felg (front/rear) |
235/60R19 / 255/55R19 255/50R20 / 285/45R20 255/45R21 / 285/40R21 |
| Dostępne systemy klimatyzacji | 1 |
| Strefy klimatyzacji | 3-zone:LeftFirstRow RightFirstRow SecondRow |
| wstępne przygotowanie klimatyzacji | Funkcja standardowa |
| Tryb dla zwierząt | Niedostępne |
| Tryb kempingowy | Niedostępne |
| Poduszki powietrzne |
|
| Pasy bezpieczeństwa |
|
| Dostęp bezkluczykowy | Funkcja opcjonalna |
| Uruchamianie bezkluczykowe | Funkcja standardowa |
| Użyj telefonu jako klucza | Funkcja opcjonalna |
| System alarmowy | Funkcja opcjonalna |
| Kamera samochodowa | Niedostępne |
| Nadzór parkowania | Niedostępne |
| Nazwa aplikacji | MyAudi |
| Zmień cel ładowania | Yes |
| Zobacz lokalizację samochodu | Yes |
| Zablokuj/odblokuj samochód | Yes |
| Otwórz/zamknij szyby | No |
| Wstępne przygotowanie | Yes |
| Zdalne parkowanie | No |
| Harmonogram ładowania | Yes |
| Zobacz historię jazdy | Yes |
| Aktywuj klakson/światła | No |