| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | Kupé-SUV |
| Verdenspremiere | tirsdag 30. mars 2021 |
| Leveringsstart | september 2021 |
| Modellstatus | Utdatert |
| WLTP-rekkevidde | 371 km (231 mi) |
| WLTP-forbruk | 14,56 kWh/100km(4,3 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 17,6 kWh/100km(3,5 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 257 km (160 mi) |
| Toppfart | 185 km/t (115 mph) |
| Toppeffekt | 173 kW (235,2 hk / 232,0 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 605 nm (446,5 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 6,2 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | 325 mm (12,80") |
| Bakskivediameter | 325 mm (12,80") |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | 0 / 1 / 2 / 3 / i-Pedal |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (MacPherson/Multi-Link) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 178 mm (7,01") |
| Lengde | 4680 mm (184,3") |
| Høyde | 1550 mm (61,0") |
| Bredde uten speil | 1880 mm (74,0") |
| Bredde med speil | 1955 mm (77,0") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,28 / Unknown |
| Akselavstand | 2900 mm (114,2") |
| Svingradius | 11,9 meter (468,5") |
| Egenvekt | 2015 kg (4442,3 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2530 kg (5577,7 lbs) |
| Maks taklast | 80 kg (176,4 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 515 kg (1135,4 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1600 kg (3527,4 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 480 liter (17,0 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1260 liter (44,5 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Valgfri funksjon |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | Yes 12,3" |
| Infotainmentskjerm | Yes 12,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | HERE |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Yes |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Valgfri funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Valgfri funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 58 kWh |
| Netto batterikapasitet | 54 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 523 V |
| Batterivekt | 370 kg (815,7 lbs) |
| Pakkekonfigurasjon | 144s2p |
| Batteritype | Pouch |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 195 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 43 m 4 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 75,2 kW |
| Ladetid 10-100% | 39 m 23 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 74,0 kW |
| Ladetid 10-80% | 17 m 31 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 129,4 kW |
| Ladetid 10-90% | 23 m 44 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 109,2 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Standard funksjon |
| Interiørkategori | Sjåførfokusert |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Black
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 4 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk fører, standard manuell passasjer |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard fører, ikke tilgjengelig passasjer |
| Elektrisk korsryggstøtte | Valgfri elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Valgfri funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 11 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/55R19 / 235/55R19 255/45R20 / 255/45R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Kia Connect |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | Yes |