| Model |
|
|---|---|
| Startpris | kr479,900 |
| Karosseritype | Kupé-SUV |
| Verdenspremiere | tirsdag 12. september 2023 |
| Leveringsstart | februar 2024 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 700 km (435 mi) |
| WLTP-forbruk | 14,00 kWh/100km(4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 15,2 kWh/100km(4,1 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 25 kWh/100km(2,5 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 392 km (244 mi) |
| Toppfart | 170 km/t (106 mph) |
| Toppeffekt | 157 kW (213,5 hk / 210,5 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 345 nm (254,6 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 9 s |
| Drivtype | FWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor frontaksel |
| Motorteknologi | |
| Forbremsetype | nb DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. |
| Bakbremsetype | nb DriveTrain.Brakes.Front.BrakeType. |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Unknown |
| Bakskivetype | Unknown |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | |
| Lift-up-regenereringsnivåer | High / Medium / Low |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | — |
| Antall fjæringsalternativer | 1 () |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Torsjonsbjelke |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 198 mm (7,80") |
| Lengde | 4542 mm (178,8") |
| Høyde | 1641 mm (64,6") |
| Bredde uten speil | 1895 mm (74,6") |
| Bredde med speil | 2108 mm (83,0") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,28 / Unknown |
| Akselavstand | 2739 mm (107,8") |
| Svingradius | 10,6 meter (417,3") |
| Egenvekt | 2108 kg (4647,3 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2640 kg (5820,2 lbs) |
| Maks taklast | 80 kg (176,4 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 532 kg (1172,9 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1250 kg (2755,8 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 520 liter (18,4 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 1480 liter (52,3 ft³) |
| HMI-type | |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Unknown |
| Gestkontroll | Unknown |
| Digitalt førerdisplay | Yes 10" |
| Infotainmentskjerm | Yes 10" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Standard funksjon |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Unknown |
| Trafikk i sanntid | Unknown |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Unknown |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Unknown |
| stemmeveiledning | Unknown |
| LED Matrix-frontlykter | Valgfri funksjon |
| Autodempende frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Unknown |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Valgfri funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Unknown |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Unknown |
| Blindsoneovervåking | Valgfri funksjon |
| Utstigningsvarsel | Unknown |
| Kollisjonsvarsling | Unknown |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Valgfri funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 98 kWh |
| Netto batterikapasitet | 98 kWh |
| Katodematerialer | NMC811 |
| Nominell spenning | 377 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | 102s1p |
| Batteritype | — |
| Batterikjemi | NMC811 |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 160 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 52 m 20 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 52,3 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 43 m 35 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 51,1 kW |
| Ladetid 10-80% | 56 m 52 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 72,4 kW |
| Ladetid 10-90% | 1 h 17 m 57 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 60,3 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | — |
| Interiørkvalitet | nb Interior.Quality.NotSet |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign | |
| Oppbevaring | Ikke tilgjengelig |
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 2 |
| Justering av setedybde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av sitteputevinkel | Ikke tilgjengelig |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Standard funksjon |
| Seteminne | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Valgfri elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Valgfri funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Ukjent |
| Varmeseter | Valgfri funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
235/55R19 / 235/55R19 235/50R20 / 235/50R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Unknown |
| Campingmodus | Unknown |
| Airbager | Ikke tilgjengelig |
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Unknown |
| Alarmsystem | Unknown |
| Dashbordkamera | Unknown |
| Parkeringsovervåking | Unknown |
| Appnavn | |
| Endre lademål | Unknown |
| Se bilens plassering | Unknown |
| Lås/lås opp bil | Unknown |
| Åpne/lukke vinduer | Unknown |
| Start/stopp forvarming | Unknown |
| Fjernparkering | Unknown |
| Planlegg lading | Unknown |
| Se kjørehistorikk | Unknown |
| Aktiver horn/lys | Unknown |