| Model |
|
|---|---|
| Startpris | Unknown |
| Karosseritype | SUV |
| Verdenspremiere | fredag 1. mai 2020 |
| Leveringsstart | januar 2021 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 465 km (289 mi) |
| WLTP-forbruk | 20,49 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | |
| EPA-forbruk | |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 22,7 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 420 km (261 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 26,8 kWh/100km(2,3 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 356 km (221 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 32 kWh/100km(1,9 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 298 km (185 mi) |
| Toppfart | 200 km/t (124 mph) |
| Toppeffekt | 405 kW (550,6 hk / 543,1 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 670 nm (494,5 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 4,9 s |
| Drivtype | AWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor på frontaksel og en motor på bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Fast kaliper-skive |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive |
| Framskivediameter | |
| Bakskivediameter | |
| Front skivetype | Ventilert støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold-modus |
| Lift-up-regenereringsnivåer | D / D1 / D2 / D3 |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (Air Suspension) |
| Fjæringstype foran | Dobbelt bærearmsoppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Luftfjær |
| Fjærtype bak | Luftfjær |
| Adaptiv demping foran | Standard funksjon |
| Adaptiv demping bak | Standard funksjon |
| Justerbar høyde foran | Standard funksjon |
| Justerbar høyde bak | Standard funksjon |
| Bakkeklaring | 145 - 200 mm (5,71" - 7,87") |
| Lengde | 5209 mm (205,1") |
| Høyde | 1713 mm (67,4") |
| Bredde uten speil | 2010 mm (79,1") |
| Bredde med speil | 2195 mm (86,4") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,345 / 2,97 m² (32,0 ft²) |
| Akselavstand | 3110 mm (122,4") |
| Svingradius | Unknown |
| Egenvekt | 2660 kg (5864,3 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 3205 kg (7065,8 lbs) |
| Maks taklast | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 545 kg (1201,5 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1500 kg (3306,9 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 225 liter (7,9 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | (622 liter / 22,0 ft³ med tredje rad nedfelt) |
| HMI-type | Skjermfokus med begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Valgfri funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | No |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Ikke tilgjengelig |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | Amap |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | Unknown |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Standard funksjon |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Standard funksjon |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Valgfri funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Valgfri funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | — |
| nb Sensors.Processors | — |
| Bruttobatterikapasitet | 99 kWh |
| Netto batterikapasitet | 95,3 kWh |
| Katodematerialer | NMC |
| Nominell spenning | 410 V |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | — |
| Batterikjemi | NMC |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 135 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 20 m 7 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 71,4 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 10 m 51 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 72,6 kW |
| Ladetid 10-80% | 38 m 7 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 105,0 kW |
| Ladetid 10-90% | 49 m 15 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 92,9 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Ikke tilgjengelig |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Luksus |
| Konsollutforming | — |
| Interiørdesign |
Standard
Interiørfarger:
Svart
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 7 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | 8 |
| Justering av setedybde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av setehøyde | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av ryggvinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Justering av sitteputevinkel | Standard elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Standard funksjon |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Standard funksjon |
| Elektrisk korsryggstøtte | Standard elektrisk funksjon |
| Seteventilasjon | Standard funksjon |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 6 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
265/45R21 / 265/45R21 275/40R22 / 275/40R22 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 1 |
| Klimasoner | 6-zone:LeftFirstRow RightFirstRow LeftSecondRow RightSecondRow LeftThirdRow RightThirdRow |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Standard funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | HongQi |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | Yes |
| Se kjørehistorikk | No |
| Aktiver horn/lys | Yes |