| Model | |
|---|---|
| Startpris | kr345,900 |
| Karosseritype | Crossover |
| Verdenspremiere | onsdag 7. juni 2023 |
| Leveringsstart | desember 2023 |
| Modellstatus | I produksjon |
| WLTP-rekkevidde | 344 km (214 mi) |
| WLTP-forbruk | 14,24 kWh/100km(4,4 mi/kWh ) |
| WLTP-forbruk med ladetap | 16,7-17,3 kWh/100km (3,7-3,6 mi/kWh ) |
| EPA-rekkevidde | 265 mi (426 km) |
| EPA-forbruk | 5,4 mi/kWh (11,5 kWh/100km) |
| Basic trim CLTC-rekkevidde | |
| 90km/t/56mph forbruk under perfekte forhold | 15,5 kWh/100km(4,0 mi/kWh ) |
| 90 km/t / 56 mph under ideelle forhold | 316 km (196 mi) |
| 70mph/112km/t forbruk under perfekte forhold | 21 kWh/100km(3,0 mi/kWh ) |
| 70 mph / 112 km/t under ideelle forhold | 233 km (145 mi) |
| 120km/t/75mph forbruk under perfekte forhold | 22 kWh/100km(2,8 mi/kWh ) |
| 120 km/t / 75 mph under ideelle forhold | 223 km (139 mi) |
| Toppfart | 180 km/t (112 mph) |
| Toppeffekt | 200 kW (271,9 hk / 268,2 bhp) |
| Elektrisk dreiemoment | 343 nm (253,1 ft-lb) |
| 0–100 km/t (0–62 mph) | 5,3 s |
| Drivtype | RWD |
| Motorkonfigurasjon | En motor bakaksel |
| Motorteknologi | PMSM |
| Forbremsetype | Flytende kaliper-skive (2 stempler) |
| Bakbremsetype | Flytende kaliper-skive (1 stempler) |
| Framskivediameter | 320 mm (12,60") |
| Bakskivediameter | 320 mm (12,60") |
| Front skivetype | Støpejern |
| Bakskivetype | Støpejern |
| Blendede bremser (regenerering via bremsepedal) | |
| Lift-up-regenerering (énpedalkjøring) | |
| Lift-up-regenereringsmodus(er) | Hold eller Creep |
| Lift-up-regenereringsnivåer | Kun ett nivå |
| Frirulling | |
| Adaptiv regenerering ved frirulling | |
| Antall fjæringsalternativer | 1 (standard) |
| Fjæringstype foran | MacPherson-hjuloppheng |
| Fjæringstype bak | Multilenkeoppheng |
| Fjærtype foran | Spiralfjær |
| Fjærtype bak | Spiralfjær |
| Adaptiv demping foran | Ikke tilgjengelig |
| Adaptiv demping bak | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde foran | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar høyde bak | Ikke tilgjengelig |
| Bakkeklaring | 171 mm (6,73") |
| Lengde | 4233 mm (166,7") |
| Høyde | 1549 mm (61,0") |
| Bredde uten speil | 1837 mm (72,3") |
| Bredde med speil | 2032 mm (80,0") |
| Luftmotstandskoeffisient / Frontareal | 0,28 / 2,43 m² (26,2 ft²) |
| Akselavstand | 2650 mm (104,3") |
| Svingradius | 10,6 meter (417,3") |
| Egenvekt | 1765 kg (3891,2 lbs) |
| Maks tillatt totalvekt (GVWR) | 2210 kg (4872,2 lbs) |
| Maks taklast | 75 kg (165,3 lbs) |
| Maks last inkludert førervekt | 445 kg (981,1 lbs) |
| Maks tilhengervekt med brems | 1000 kg (2204,6 lbs) |
| Bagasjekapasitet | 318 liter (11,2 ft³) |
| Bagasjekapasitet med alle bakseter slått ned | 904 liter (31,9 ft³) |
| HMI-type | Skjermfokus med spaker og begrensede knapper |
| Head-up display | Ikke tilgjengelig |
| Stemmestyring | Standard funksjon |
| Gestkontroll | Ikke tilgjengelig |
| Digitalt førerdisplay | No |
| Infotainmentskjerm | Yes 12,3" |
| Innebygd navigasjon | Standard funksjon |
| Apple CarPlay-støtte | Standard funksjon |
| Støtte for Android Auto | Ikke tilgjengelig |
| Kartleverandør | |
| Online kartoppdateringer | Yes |
| Trafikk i sanntid | Yes |
| Ruteplanlegging med ladeplanlegging | Yes |
| Satellittkart | No |
| stemmestyrt | Yes |
| stemmeveiledning | Yes |
| LED Matrix-frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Autodempende frontlykter | Standard funksjon |
| Kurvelys | Ikke tilgjengelig |
| Svingbare frontlykter | Ikke tilgjengelig |
| Frontlyktspylere | Ikke tilgjengelig |
| ABS (blokkeringsfrie bremser) | Standard funksjon |
| Automatisk nødbrems | Standard funksjon |
| Automatisk nødstyring | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk (CTA) | Standard funksjon |
| Varsling for kryssende trafikk bak (RCTA) | Standard funksjon |
| Trøtthetsvarsling | Standard funksjon |
| ESP/ESC (elektronisk stabilitetskontroll) | Standard funksjon |
| Blindsoneovervåking | Standard funksjon |
| Utstigningsvarsel | Standard funksjon |
| Kollisjonsvarsling | Standard funksjon |
| Filskiftevarsling | Standard funksjon |
| Filholderassistent | Standard funksjon |
| Nattkamera | Ikke tilgjengelig |
| Midtføringsassistent (LCA) / Autosteer | Standard funksjon |
| Ultralydsensorer |
|
| Kameraer |
|
| Radarsensorer |
|
| LiDAR-sensorer | Ikke tilgjengelig |
| ADAS-prosessorer | — |
| Bruttobatterikapasitet | 51 kWh |
| Netto batterikapasitet | 49 kWh |
| Katodematerialer | LFP |
| Nominell spenning | — |
| Batterivekt | — |
| Pakkekonfigurasjon | — |
| Batteritype | — |
| Batterikjemi | LFP |
| Ladekurve (klikk for full størrelse) |
|
| Maks DC-lading | 153 kW |
| Ladetid 0 - 100% | 1 h 4 m 20 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 0-100% | 45,7 kW |
| Ladetid 10-100% | 1 h 0 m 49 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-100% | 43,5 kW |
| Ladetid 10-80% | 24 m 9 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-80% | 85,2 kW |
| Ladetid 10-90% | 38 m 14 s |
| Gjennomsnittlig ladehastighet 10-90% | 61,5 kW |
| Batteriforvarming ved navigasjon til lader | Standard funksjon |
| Manuell batterioppvarming | Ikke tilgjengelig |
| Interiørkategori | Minimalistisk |
| Interiørkvalitet | Høy kvalitet |
| Konsollutforming | Flytende konsoll |
| Interiørdesign |
Breeze
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
Mist
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
Pine
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
Indigo
Interiørfarger:
nb common.color.NotSet
Setefarger: 1
Taktrekkfarger: 1
|
| Oppbevaring |
|
| Antall seter | 5 |
| tilvalg for forseter | 1 |
| Antall justeringsmåter (inkl. alternativer) | N/A |
| Justering av setedybde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av setehøyde | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av ryggvinkel | Standard funksjon, valgfri elektrisk |
| Justering av sitteputevinkel | Valgfri elektrisk funksjon |
| Høydejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Lengdejusterbar hodestøtte | Ikke tilgjengelig |
| Justerbar lårstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Seteminne | Ukjent |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ukjent |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Justering av ryggvinkel | Ikke tilgjengelig |
| Varmeseter | Standard funksjon, ytre seter |
| Seteventilasjon | Ikke tilgjengelig |
| Massasjefunksjon | Ikke tilgjengelig |
| Elektrisk korsryggstøtte | Ikke tilgjengelig |
| Fellbare seter | Standard funksjon |
| Lakksfarger | 5 |
| Felgalternativer | 2 |
| Felgstørrelse (foran/bak) |
225/55R18 / 225/55R18 235/45R20 / 235/45R20 |
| Tilgjengelige klimaanleggssystemer | 2 (, ) |
| Klimasoner | :Car/:FrontRight FrontLeft |
| forvarming | Standard funksjon |
| Dyremodus | Ikke tilgjengelig |
| Campingmodus | Ikke tilgjengelig |
| Airbager |
|
| Setebelter |
|
| Nøkkelfri adgang | Standard funksjon |
| Nøkkelfri start | Standard funksjon |
| Bruk mobil som nøkkel | Valgfri funksjon |
| Alarmsystem | Standard funksjon |
| Dashbordkamera | Ikke tilgjengelig |
| Parkeringsovervåking | Ikke tilgjengelig |
| Appnavn | Volvo EX30 |
| Endre lademål | Yes |
| Se bilens plassering | Yes |
| Lås/lås opp bil | Yes |
| Åpne/lukke vinduer | No |
| Start/stopp forvarming | Yes |
| Fjernparkering | No |
| Planlegg lading | No |
| Se kjørehistorikk | Yes |
| Aktiver horn/lys | No |