| Model |
|
|---|---|
| Lähtöhinta | ~€30,532 (USA) |
| Kori | Crossover |
| Maailmanensi-ilta | tiistai 7. maaliskuuta 2023 |
| Toimitusten aloitus | heinäkuu 2023 |
| Mallin tila | Tuotannossa |
| WLTP-toimintamatka | 377 km (234 maili) |
| WLTP-kulutus | 12,84 kWh/100km(4,8 mi/kWh ) |
| WLTP-kulutus lataushäviöllä | 14,6 kWh/100km(4,3 mi/kWh ) |
| EPA-toimintamatka | |
| EPA-kulutus | |
| Perusvarustetason CLTC-toimintamatka | |
| 90 km/h (56 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 17 kWh/100km(3,7 mi/kWh ) |
| 90 km/h (56 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 285 km (177 maili) |
| 70 mph (112 km/h) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 24,1 kWh/100km(2,6 mi/kWh ) |
| 70 mph (112 km/h) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 201 km (125 maili) |
| 120 km/h (75 mph) kulutus täydellisissä olosuhteissa | 23 kWh/100km(2,7 mi/kWh ) |
| 120 km/h (75 mph) toimintamatka täydellisissä olosuhteissa | 210 km (130 maili) |
| Huippunopeus | 162 km/h (101 mp/h) |
| Huipputeho | 99 kW (134,6 hv / 132,8 bhp) |
| Sähköinen vääntömomentti | 255 nm (188,2 ft-lb) |
| 0-100km/h (0-62 mph) | 8,8 s |
| Vetotapa | FWD |
| Moottoriasettelu | Yksi moottori etuakselilla |
| Moottoritekniikka | PMSM |
| Etujarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (2 männää) |
| Takajarrun tyyppi | Liukuvasatulainen levyjarru (1 männää) |
| Etulevyn halkaisija | 345 mm (13,58") |
| Takalevyn halkaisija | 345 mm (13,58") |
| Etujarrulevyn tyyppi | Tuuletettu valurautalevy |
| Takalevyn tyyppi | Valurauta |
| Sekajarrutus (rekuperointi jarrupolkimella) | |
| Lift-up-rekuperointi (yksipoljinajo) | |
| Lift-up-rekuperoinnin pysäytystila(t) | Hold-tila |
| Lift-up-rekuperoinnin tasot | 0 / 1 / 2 / 3 |
| Rullaus-tila | |
| Mukautuva rekuperointi rullatessa | |
| Jousitusvaihtoehtojen määrä | 1 (Standard) |
| Etujousitus | MacPherson-joustintuki |
| Takajousitus | Torsiopalkki |
| Etujousen tyyppi | Kierrejousi |
| Takajousen tyyppi | Kierrejousi |
| Mukautuva etuaiskunvaimennus | Ei saatavilla |
| Mukautuva takainen vaimennus | Ei saatavilla |
| Etukorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Takakorkeuden säätö | Ei saatavilla |
| Maavara | 178 mm (7,01") |
| Pituus | 4355 mm (171,5") |
| Korkeus | 1575 mm (62,0") |
| Leveys ilman peilejä | 1825 mm (71,9") |
| Leveys peileineen | 2040 mm (80,3") |
| Ilmanvastuskerroin / Poikkipinta-ala | 0,27 / Unknown |
| Akseliväli | 2660 mm (104,7") |
| Kääntösäde | 10,6 metri (417,3") |
| Omamassa | 1640 kg (3615,6 lbs) |
| Suurin sallittu kokonaismassa (GVWR) | 2110 kg (4651,7 lbs) |
| Katon kuormaraja | 100 kg (220,5 lbs) |
| Maksimikuorma kuljettajan paino mukaan lukien | 470 kg (1036,2 lbs) |
| Suurin jarrullinen perävaunumassa | 750 kg (1653,5 lbs) |
| Tavaratilan tilavuus | 466 litra (16,5 kuutiojalka) |
| Tavaratilan tilavuus, kun kaikki takapenkit on käännetty alas | 1578 litra (55,7 kuutiojalka) |
| HMI-tyyppi | Näyttö ohjaussangoilla ja painikkeilla |
| Head-up-näyttö | Valinnainen ominaisuus |
| Ääniohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Eleohjaus | Ei saatavilla |
| Digitaalinen kuljettajan mittaristo | Yes 12,3" |
| Infotainment-näyttö | Yes 12,3" |
| Autonavigointi | Vakio-ominaisuus |
| Apple CarPlay -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Android Auto -tuki | Vakio-ominaisuus |
| Karttapalvelu | HERE |
| Verkkokarttapäivitykset | Yes |
| Reaaliaikainen liikenne | Yes |
| Reittisuunnittelu lataussuunnittelulla | Yes |
| Satelliittikartta | Unknown |
| ääniohjattu | Yes |
| ääniopastus | Yes |
| LED-matriisi-ajovalot | Ei saatavilla |
| Automaattisesti himmenevät ajovalot | Vakio-ominaisuus |
| Kulmavalot | Ei saatavilla |
| Kääntyvät ajovalot | Ei saatavilla |
| Ajovalojen pesurit | Ei saatavilla |
| ABS (lukkiutumaton jarrujärjestelmä) | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäjarrutus | Vakio-ominaisuus |
| Automaattinen hätäohjaus | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitin (CTA) | Vakio-ominaisuus |
| Risteävän liikenteen varoitus takana (RCTA) | Vakio-ominaisuus |
| Väsymysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| ESC/ESP (ajonvakautus) | Vakio-ominaisuus |
| Kuolleen kulman valvonta | Vakio-ominaisuus |
| Poistumisvaroitus | Vakio-ominaisuus |
| Törmäysvaroitin | Vakio-ominaisuus |
| Kaistalta poistumisen varoitus | Vakio-ominaisuus |
| Kaistanpito | Vakio-ominaisuus |
| Yönäkö | Ei saatavilla |
| Kaistan keskitysavustin (LCA) / Autosteer | Vakio-ominaisuus |
| Ultraäänisensorit |
|
| Kamerat |
|
| Tutkasensorit |
|
| LiDAR-sensorit | — |
| fi Sensors.Processors | — |
| Akun bruttokapasiteetti | 51 kWh |
| Akun nettokapasiteetti | 48,4 kWh |
| Katodimateriaalit | NMC |
| Nimellisjännite | — |
| Akun paino | — |
| Akkupaketin kokoonpano | — |
| Akkutyyppi | Prismatic |
| Akun kemia | NMC |
| Latauskäyrä (klikkaa nähdäksesi täysikokoisen) |
|
| Maksimi DC-latausnopeus | 100 kW |
| Latausaika 0–100 % | 54 m 35 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 0–100 % | 53,2 kW |
| Latausaika 10–100 % | 50 m 15 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–100 % | 52,0 kW |
| Latausaika 10–80 % | 27 m 54 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–80 % | 72,8 kW |
| Latausaika 10–90 % | 34 m 38 s |
| Keskimääräinen latausnopeus 10–90 % | 67,1 kW |
| Esilämmitys navigoitaessa latausasemalle | Vakio-ominaisuus |
| Manuaalinen akun lämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Sisätilaluokka | Toiminnallinen |
| Sisätilan laatu | Normaali |
| Keskikonsolin muotoilu | — |
| Sisätilan muotoilu |
Black Monotone
Sisätilan värit:
Musta
Grey Twotone
Sisätilan värit:
Harmaa
Fossil Grey Eco Pack
Sisätilan värit:
Harmaa
Sage Green
Sisätilan värit:
Vihreä
|
| Säilytystila |
|
| Istuimien määrä | 5 |
| eturivin istuimien valinnat | 1 |
| Säätömahdollisuuksien määrä (sis. vaihtoehdot) | N/A |
| Istuimen syvyyden säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuinkorkeuden säätö | Tuntematon |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus, valinnainen sähkö-ominaisuus |
| Istuintyynyn kulman säätö | Ei saatavilla |
| Korkeudeltaan säädettävä niskatuki | Vakio-ominaisuus |
| Pituudeltaan säädettävä niskatuki | Ei saatavilla |
| Säädettävä reisituki | Ei saatavilla |
| Muisti | Vakio-ominaisuus kuljettajalle, ei saatavilla matkustajalle |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Vakio sähkö-ominaisuus |
| Istuimien tuuletus | Valinnainen ominaisuus |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Selkänojan kulman säätö | Vakio-ominaisuus |
| Istuinlämmitys | Vakio-ominaisuus, ulommat istuimet |
| Istuimien tuuletus | Ei saatavilla |
| Hierontatoiminto | Ei saatavilla |
| Sähköinen ristiselän tuen säätö | Ei saatavilla |
| Taitettavat istuimet | Ei saatavilla |
| Maalivärit | 21 |
| Vannevalinnat | 2 |
| Vanteiden koko (etu/taka) |
215/60R17 / 215/60R17 235/45R19 / 235/45R19 |
| Saatavilla olevat ilmastointijärjestelmät | 1 |
| Ilmastointivyöhykkeet | 2-zone:LeftFirstRow RightFirstRow |
| esilämmitys | Vakio-ominaisuus |
| Lemmikkitila | Ei saatavilla |
| Leirintätila | Ei saatavilla |
| Turvatyynyt |
|
| Turvavyöt |
|
| Avaimeton kulku | Vakio-ominaisuus |
| Avaimeton käynnistys | Vakio-ominaisuus |
| Puhelin avaimena | Vakio-ominaisuus |
| Hälytysjärjestelmä | Vakio-ominaisuus |
| Kojelautakamera | Ei saatavilla |
| Pysäköintivalvonta | Ei saatavilla |
| Sovelluksen nimi | Hyundai Bluelink |
| Vaihda lataustavoitetta | Yes |
| Näytä auton sijainti | Yes |
| Lukitse/avaa auto | Yes |
| Avaa/sulje ikkunat | No |
| Käynnistyksen/pysäytyksen esilämmitys | Yes |
| Etäpysäköinti | No |
| Ajoita lataus | Yes |
| Näytä ajohistoria | Yes |
| Aktivoi äänitorvi/valot | Yes |